Implanty zębowe - zdjęcie
Metody

Implanty zębowe – skuteczne uzupełnianie uzębienia

5 (100%) 8 ocen wpisu

Implanty zębowe to jedna z najnowocześniejszych i najskuteczniejszych metod uzupełnienia braków w uzębieniu. Jest to dość powszechny problem wynikający z nieleczonej próchnicy, wieku pacjenta, lub przebytych chorób. Dużą zaletą wszczepiania implantów zębowych jest ich trwałość i estetyczny wygląd.

Implant zęba – czym są implanty ?

Implant zęba to sztuczny korzeń – wszczep, który jest wielkości naturalnego korzenia –  wykorzystywany do uzupełnienia lub odbudowy uzębienia. Do sztucznego korzenia przymocowywana jest korona protetyczna. Wszczepiane mogą być pojedyncze implanty zębowe w miejsca braków, lub na kilku implantach może zostać oparta proteza stomatologiczna ze wszystkimi brakującymi zębami. W pierwszej kolejności specjalista wszczepia w kość sztuczny korzeń. Dopiero później do korzenia mocowana jest korona protetyczna. Jeśli ubytek uzębienia dotyczy kilku sąsiadujących zębów, to do implantów może zostać przymocowany most protetyczny.

Rodzaje implantów zębowych – jakie są implanty zębów?

Rodzaje implantów wyróżniamy w zależności od materiału, z którego zostały wykonane:

 • implanty tytanowe
 • implanty cyrkonowe

Zdjęcie implanta zębowegoTytanowe implanty zębowe to najpopularniejsze implanty, ponieważ tytan jest bardzo wytrzymały, a do tego neutralny dla ludzkiego organizmu. Minusem implantu tytanowego jest jego barwa – tytan ma kolor srebrno – szary. Z biegiem czasu, po obniżeniu się linii dziąseł, implant może stać się widoczny, co nie będzie estetycznie wyglądać. Natomiast implanty zębowe cyrkonowe wykonywane są z tlenku cyrkonu, który jest wizualnie podobny do ludzkiej kości, więc nie ma problemu związanego z barwą. Ponadto cyrkon jest bardzo wytrzymały i dobrze tolerowany przez ludzki organizm, a także odporny na ścieranie. Z cyrkonu wykonywane są nie tylko implanty zębów, ale również korony zębowe.

Implanty – jak się wszczepia implant zębowy?

Implant zębowy wszczepia się najczęściej w procesie dwufazowym. W pierwszej kolejności wszczepia się implanty, czyli sztuczne korzenie. W procesie gojenia dochodzi do osteointegracji, czyli do połączenia się sztucznego wszczepu z tkanką kostną. Po kilku miesiącach dopiero na implant mocowana jest korona protetyczna. W niektórych przypadkach, szczególnie jeśli zabieg dotyczy zębów przednich, całość wszczepia się od razu. Implanty najczęściej wszczepia się w znieczuleniu miejscowym, jednakże w niekiedy, szczególnie jeśli zabieg ma być bardziej skomplikowany lub czasochłonny, specjalista może zalecić całkowitą narkozę.

Implanty zębowe – przeciwwskazania

W zasadzie każda osoba o stanie zdrowia ogólnym dobrym może mieć wszczepione implanty zębowe, a przeciwwskazań jest niewiele. Do bezwzględnych przeciwwskazań należą:

 • ciąża,
 • cukrzyca,
 • choroby nowotworowe.

Ile kosztuje implant zęba cena implantu

Ile kosztuje implant zęba – to pytanie zadaje sobie każdy, kogo dotyczy problem uzupełnienia uzębienia. Cena implantu zęba uzależniona jest w głównej mierze od tworzywa z jakiego jest wykonany. Implanty zębowe wykonane z metalu są nieco tańsze, ich ceny zaczynają się od 2 tysięcy złotych. Do tej kwoty należy oczywiście doliczyć cenę korony zębowej lub protezy stomatologicznej, w zależności od tego jak duży mamy ubytek. Ceny koron również uzależnione są od tworzywa z jakiego zostały wykonane i rozpoczynają się od 1500 zł. Koszt wszczepienia implantu nie jest mały, ale biorąc pod uwagę efekt końcowy oraz trwałość rozwiązania, jest to kwota, którą na pewno warto wydać.

Może ci się spodobać

19 Komentarzy

 1. kogielmogiel says:

  Implant zęba zdecydowanie wyparł standardową protezę, którą trzeba było mocować przy pomocy mostka protetycznego. Technika idzie strasznie szybko do przodu i teraz takie zabiegi są coraz tańsze i przyjaźniejsze pacjentowi.

  1. fancyfancy says:

   Ciekawe kiedy taki wszczep implantu zębowego będzie kosztował poniżej 1000zł, ponieważ dawać 3 koła za kawałek metalu to dla mnie lekka przesada.

 2. znawcaPPL says:

  Nie ma co lekceważyć wstawiania implantu zębowego, przecież jest to normalna operacja chirurgiczna, która wymaga przeprowadzenia skomplikowanego zabiegu – to może być właśnie powodem, że cena takiego zabiegu jest dość wysoka, no niestety za wiedzę trzeba płacić.

 3. alicjaaa says:

  Po taki implant zęba moim zdaniem najlepiej jest się zgłosić do K2Dental gdzie mają konkurencyjne ceny i ich kadra naprawdę zna się na rzeczy i potrafi bez zastrzeżeń poradzić sobie z problemem.

  1. RemiX says:

   Konkurencyjne ceny mówisz.. czyli jakie? Jak zapłacę za cały zabieg wszczepienia implantu zęba, poniżej 2700zł to biorę bez gadania i chce również mieć wliczone wszystkie wizyty i inne duperele w cenę.

 4. SebastianWik1 says:

  Bardzo fajna sprawa taki implant zęba. To wielka ulga, że można sobie odbudować/przywrócić utracone zęby. Ceny też nie są złe wiedząc, że taki implant sraczy nam na całe życie:)

  1. emilio213 says:

   To czy taki implant zębowy starczy na całe życie zależy w dużym stopniu od nas. Od tego czy jesteśmy palaczami i lubimy pić kawę:). Posiadając taki implant zębowy musimy dbać o naszą jamę ustną.

 5. żaba14 says:

  Trzeba pamiętać, że również do przeciwwskazań założenia implantu zębowego należy również dodać: zaburzenia układu krążenia oraz osoby które maja problemy z narkotykami/alkoholem.

 6. sky says:

  Takie implanty zębowe dają rewelacyjne efekty, których nie da rady porównać z innymi metodami.

  1. bonzo says:

   no racja chodź możliwości jest dużo: implant zębowy,most, stała/ruchoma proteza ;d – i teraz w zależności od stanu naszych zębów i portfela możemy sobie wybrać.

 7. DoRmi11 says:

  Moim zdaniem nie ma co się decydować na pierwszą lepszą klinikę stomatologiczną, ponieważ wstawianie implantów zębowych jest poważna sprawą.

 8. karbonara11 says:

  Mi dwa zęby wykończyła próchnica. Na szczęście w placówce stomatologicznej szybko rozwiązali mój problem wstawiając dwa cyrkonowe implanty. Jestem zadowolony z takiego rozwiązania. Bardzo dobrze, że takie usługi istnieją 🙂

  1. gogol91 says:

   i jak wrażenia jesteś zadowolony? ile cię to kosztowało jeśli można wiedzieć? co jest lepsze implant zębowy czy most? ;d

 9. rojosn says:

  Kurcze jacy mądrzy ludzie na tym forum wszystko wiedzą o implantach zębowych może niedługo zaczniecie świadczyć sami takie usługi?

  1. brownBear says:

   easy ziomek. Jak ludzie są obeznani w temacie implantów zębów to czytaj i nie marudź, można dowiedzieć się ciekawych rzeczy – lepsze opinie ludzi niż jakieś artykuły, które mogą nam kity wciskać.

 10. jobel says:

  a ja miałem mieć wstawiany implant zębowy, ale dowiedziałem się że mam problemy z tkanką kostną i czeka mnie zabieg regeneracji kości przed wstawieniem implantu…

 11. olaf21 says:

  Polecam wstawiać implanty zębowe w klinice stomatologicznej, w której istnieje możliwość wykonania tomografii szczęki aby można było ocenić stan i jakość kości zębowych – to nam pozwoli na uniknięciu różnych dziwnych sytuacji:)

 12. pomocna-Dłoń says:

  implant zębowy, most czy proteza zależy co kto lubi i ile ma kasy.. tak czy siak trzeba się na coś zdecydować aby uzupełnić braki w uzębieniu, ponieważ brak zęba może źle wpłynąć na strukturę szczęki – przynajmniej mi się tak wydaje:)

  1. seven-six says:

   dokładnie nie ma co lekceważyć braków w uzębieniu, ponieważ brak jednego zęba zwiększa ryzyko próchnicy i tym samym po dłuższym czasie może na m zacząć brakować więcej zębów ;d

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *