tłusta cera

Sebum – świecący problem. Nadmierne wydzielanie sebum

Co to jest sebum?

Zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn, częstym problemem jest nadmierne wydzielanie sebum. Z tym problemem boryka się nie tylko młodzież, ale również dorośli. Co to jest sebum? Jest to wydzielina gruczołów łojowych pojawiająca się na twarzy w postaci tłustego filmu, wydzielana wraz z potem. Świecąca się twarz jest najbardziej widocznym i rzucającym się w oczy objawem tego, że nasze gruczoły wydzielają zbyt dużo sebum. Nadmiar sebum na twarzy może być spowodowany przez wiele czynników, między innymi stosowanie używek, nieodpowiednia dieta, zbyt wiele stresu, okres dojrzewania, nieodpowiednia, niedopasowana do typu cery pielęgnacja itp. Osoby borykające się z trądzikiem najczęściej również mają zbyt wiele sebum. Co to jest trądzik każdy wie – wypryski na twarzy, często ropne, i świecąca twarz to jego główne objawy.

Kosmetyki niwelujące świecącą twarz

pielęgnacja

Łój na twarzy z jednej strony stanowi swoisty filtr ochronny, a z drugiej strony powoduje rozszerzenie porów i nieestetyczne świecenie twarzy. Dlatego bardzo ważne jest dobranie odpowiednich kosmetyków. Powinny być one odpowiednio dopasowane do rodzaju naszej skóry, najlepiej przez lekarza dermatologa. Doskonale sprawdzi się dobry, naturalny krem regulujący wydzielanie sebum, na przykład Sevolium, który pomoże zwalczyć nadmiar sebum, a jednocześnie nie spowoduje nadmiernego przesuszenia skóry. Dzięki składnikom naturalnym, takim jak wyciąg z nagietka, ekstrakt z lukrecji oraz wyciąg z drożdży nasza skóra będzie dostatecznie zmatowiona, a jednocześnie nawilżona.

Pielęgnacja tłustej cery

Co zrobić, by wydzielanie sebum na naszej twarzy było mniejsze? Przede wszystkim należy wyeliminować używki takie jak alkohol czy papierosy, ograniczyć spożywanie cukru i ostrych potraw, unikać stresu oraz stosować odpowiednią pielęgnację regulującą ilość sebum. Co to jest tak naprawdę odpowiednia pielęgnacja? Jak zostało wcześniej wspomniane, kosmetyk powinien być dopasowany do potrzeb naszej skóry, nie powinien jej nadmiernie przesuszać. Absolutnie nie należy maskować sebum na twarzy kosmetykami do makijażu, ponieważ mogą one dodatkowo jeszcze pogorszyć sytuację i stan naszej cery. Lepiej już tymczasowo zaakceptować świecenie się twarzy i stopniowo poprawiać swój wygląd, stosując odpowiednie kremy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *